ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ

Για να διαβάσετε την μαθητική εφημερίδα του σχολείου μας με τίτλο ΕΦΗΒΙΚΗ ΦΩΝΗ, σας παρακαλώ να πατήσετε στον παρακάτω σύνδεσμο (link):

2 thoughts on “ΣΧΟΛΙΚΗ ΕΦΗΜΕΡΙΔΑ

1. ΄Συγχαρητήρια στα παιδιά και στους υπεύθυνους που εκπληρώσανε αυτό
    το εγχείρημα. Μια εφημερίδα που αποτυπώνει τις σκέψεις των εφήβων είναι πολύ σημαντική, αρκεί να ενημερώνονται και να συμμετέχουν όλοι οι υπεύθυνοι και ενεργοί μαθητές του σχολείου όπως αναγράφετε στην πρώτη σελίδα. Εγώ ως γονιός και μέλος του ΣΓΚ, δεν ήξερα καν ότι έχουμε εφημερίδα στο σχολείο ή ότι σκοπεύατε να δημιουργήσετε μία. Ελπίζω του χρόνου να ενημερωθούμε εγκαίρως! Και αν τα παιδιά μας δεν δείξουν το ανάλογο ενδιαφέρον, μπορείτε να ενημερώσετε τους γονείς με μέηλ.

2. Όσον αφορά στην ιδέα της έκδοσης σχολικής εφημερίδας, είναι η δεύτερη φορά που επιχειρείται στο σχολείο μας από το 2014-2015 έως το 2021-2022. Και τις δύο φορές η υπεύθυνη εκπαιδευτικός ήταν η καθηγήτρια Γερμανικών, η οποία διδάσκει μικρό αριθμό του μαθητικού δυναμικού μας τρεις ημέρες την εβδομάδα καθώς συμπληρώνει το ωράριό της σε δύο ακόμα σχολεία. Ας ευχηθούμε η τελευταία προσπάθεια να εμπνεύσει την επόμενη σχολική χρονιά συνεργασία πολλών εκπαιδευτικών του σχολείου μας με μαθητές και μαθήτριες από όλες τις τάξεις.