Ανακοίνωση εορτασμού για την Επέτειο του Πολυτεχνείου

polytechneio

Ο εορτασμός για την Επέτειο του Πολυτεχνείου θα γίνει τη Δευτέρα, 20 Νοεμβρίου 2017, κατά τις δύο πρώτες διδακτικές ώρες. Οι μαθητές που συμμετέχουν στη γιορτή να έλθουν ενδεδυμένοι ανάλογα, έχοντας μαζί τα κείμενα, ποιήματα κλπ. καθώς και τα μουσικά τους όργανα (οι μαθητές της ορχήστρας).

Τα μαθήματα κατά τις υπόλοιπες διδακτικές ώρες θα διεξαχθούν κανονικά.

Η απόφαση ελήφθη σύμφωνα με την ακόλουθη εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας:

"Σε συνέχεια του με  αρ.  πρωτ. Φ1/195376/ΓΔ4/13-11-2017 εγγράφου της Γεν. Δ/νσης Σπουδών  Π.Ε. & Δ.Ε. του ΥΠΠΕΘ, το οποίο αφορά στην υλοποίηση εορταστικών εκδηλώσεων για την Επέτειο του Πολυτεχνείου, σας  ενημερώνουμε  ότι,  οι  σχολικές  μονάδες  Π.Ε.  και  Δ.Ε.  που  δε  λειτούργησαν  στις  17-11-2017  λόγω καιρικών  συνθηκών,  δύνανται  να  διαθέσουν  2  διδακτικές  ώρες  τη  Δεύτερα  20-11-2017  προκειμένου  να πραγματοποιήσουν τις εν λόγω εορταστικές εκδηλώσεις."