Ενισχυτική Διδασκαλία - Σχολικό έτος 2017-18

Για το σχολικό έτος 2017-2018 η Ενισχυτική Διδασκαλία μαθητών Γυμνασίου περιλαμβάνει τα μαθήματα: Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Στην Ενισχυτική Διδασκαλία μπορούν να συμμετάσχουν μαθητές/τριες όλων των τάξεων του Γυμνασίου που υστερούν στα ανωτέρω μαθήματα ή επιθυμούν να βελτιώσουν την απόδοσή τους σε αυτά.

Τα μαθήματα Ενισχυτικής Διδασκαλίας λαμβάνουν χώρα μετά τη λήξη του κανονικού προγράμματος και κάθε μαθητής/τρια μπορεί να παρακολουθήσει από ένα έως και όλα τα μαθήματα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας δωρεάν. Ο τόπος διεξαγωγής των μαθημάτων θα ανακοινωθεί σύντομα.

Παρακαλούνται όλοι οι κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας να υποβάλουν τις αιτήσεις-δηλώσεις μαθημάτων έως την Παρασκευή, 27 Οκτωβρίου. Εάν δεν επιθυμείτε τη συμμετοχή στο πρόγραμμα Ενισχυτικής Διδασκαλίας σε κανένα μάθημα, παρακαλούμε συμπληρώστε δεν επιθυμώ στην αίτηση, διαφορετικά βάλτε ένα tick δίπλα στα μαθήματα που επιθυμείτε.

Μπορείτε να κατεβάσετε και να τυπώσετε την αίτηση-δήλωση μαθημάτων εδώ.

tutor