ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣΧΩΡΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ

Τριήμερη εκδρομή της Γ΄ Τάξης 2018 – Ανασκόπηση

Στέφθηκε από επιτυχία η τριήμερη εκδρομή της Γ΄τάξης που έγινε από 20 έως 22 Απριλίου.

(Πατήστε ΕΔΩ για να δείτε το συμβόλαιο με το ταξιδιωτικό πρακτορείο).

Οι μαθητές επισκέφθηκαν την πανέμορφη Πελοπόννησο και είχαν τη δυνατότητα να γνωρίσουν νέους τόπους, φυσικές καλλονές και αρχαιολογικούς χώρους-μνημεία παγκόσμιας κληρονομιάς. Είχαν ακόμα την ευκαιρία να συμβιώσουν με τους συμμαθητές τους, να τους γνωρίσουν καλύτερα, να αυτονομηθούν μακριά από τις προστατευτικές φτερούγες των γονιών τους και να αυτοπειθαρχηθούν. Το χρονοδιάγραμμα του ταξιδιού τηρήθηκε με άνεση και όλοι γυρίσαμε στα σπίτια μας σώοι, αβλαβείς, αρτιμελείς και χαρούμενοι. Και του χρόνου με υγεία!

Πέρα από τη συλλογική μας μνήμη που φυλάκισε για πάντα όλες τις στιγμές, ιδού ένα μικρό μέρος απ΄όσα απαθανάτισε ο φακός.

previous arrownext arrow