ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣΣΧ. ΕΤΟΣ 2020-2021

ΑΓΙΑΣΜΟΣ: σχολ. έτος 2020-2021

Ο Αγιασμός στο σχολείο μας για την έναρξη των μαθημάτων το νέο σχολικό έτος 2020-2021 θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα, 14 Σεπτεμβρίου 2020 και ώρα 13:30.

Επισημαίνεται ότι ο Αγιασμός θα λάβει χώρα, όπως πάντα στο προαύλιο, αλλά, λόγω των μέτρων για την λοίμωξη του κορωνοϊού, εφέτος θα παρευρεθούν μόνο λίγα άτομα. Οι μαθητές και οι μαθήτριες θα περιμένουν τον ιερέα στις αίθουσες διδασκαλίας, όπου θα έχουν οδηγηθεί με ευθύνη των εκπαιδευτικών, αφού πρώτα παραλάβουν τα βιβλία τους. Μετά το πέρας της διαδικασίας, θα αποχωρήσουν από το σχολείο μέχρι τις 14:00.

Η ώρα προσέλευσης των μαθητών και μαθητριών στο σχολείο θα ανακοινωθεί αύριο, Παρασκευή 11 Σεπτεμβρίου 2020.

Παρακαλούμε όλους τους γονείς ή/και κηδεμόνες να εφοδιάσουν τα παιδιά τους με την απαραίτητη μάσκα τους, καθώς κι ένα σακίδιο για την μεταφορά των βιβλίων τους στο σπίτι.

Τέλος, προς αποφυγήν συγχρωτισμού, καλούνται μόνο οι γονείς/κηδεμόνες των μαθητών/-τριών της Α΄ τάξης να προσέλθουν στο σχολείο την Δευτέρα, 14 Σεπτεμβρίου 2020, από 09:00 έως 13:00, προκειμένου να υπογράψουν την απαιτούμενη υπεύθυνη δήλωση .